ДМТЦ

21 – 23 листопада 2022 року 
офлайн тренінг

Активне виявлення, супровід та лікування туберкульозу на первинній ланці

Мета семінару:

Вдосконалення знань та навичок учасників щодо сучасних підходів ведення випадків лікарсько-чутливого (ЛЧ-ТБ) та лікарсько-стійкого (ЛС-ТБ) туберкульозу для  поліпшення виявлення, діагностики, ефективності лікування та профілактики  даних випадків, діагностики та лікування латентної  туберкульозної інфекції  (ЛТБІ).

Завдання:

  • Для визначення вхідного рівня знань слухачів, виявлення «слабких» моментів у попередній підготовці, проблем при роботі з хворими на  туберкульоз перед початком тренінгу (за 3 дні) лікарям-слухачам надcилається у google-формі «Анкета для тестування дотренінгового рiвня знань».
  • Визначення заключного рівня знань відбувається шляхом надсилання лікарям-слухачам у google-формі «Анкета для тестування після-тренінгового рівня знань» впродовж 2 днів після проведення тренінгу.

 

Учасники отримують інформацію:

  • ДЕНЬ 1-й: Епідеміологічна ситуація з ТБ. Огляд змін у медичному законодавстві. Активне виявлення туберкульозу. FASTстратегія. Визначення контактів з хворими на ТБ. Діагностика ЛТБІ
  • ДЕНЬ 2-й: Протитуберкульозні препарати, побічні реакції на ПТП та їх усунення. Формулювання діагнозів. Основні принципи хіміотерапії хворих на ЛЧ-ТБ та ЛСТБ. Організація лікувального процесу.
  • ДЕНЬ 3-й: Методи діагностики ВІЛ-інфекції. Особливості виявлення ВІЛ у хворих на ТБ. Добровільне консультування і тестування на ВІЛ. Лікування ЛТБІ. Інфекційний контроль.


Були проведені наступні методи навчання:
Презентації лекцій, робота в групах задля обговорення та виконання завдань тренерів, доповіді учасників.

Тренери: Павлова Ольга Вікторівна, Клименко Наталія Миколаївна

Кількість учасників: 20

Місце проведення заходу БПР:
м. Одеса, проспект Олександрівський, 12, готель « Олександрівський»